Modele anatomiczne nie jedynie do edukacji anatomii, jednak też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy zakupić w specjalistycznych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli lekarze i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle wielki. Szczególnie znane są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych technik RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę wiele się nauczyć. Możemy jeszcze zakupić ale i absolutnie jedną np łapkę psa do nauki robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one szczególnie precyzyjnie odwzorowane, dzięki czemu student w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które opisują proces choroby i jego etapy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim grupami jak stawy itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt.

Należą one do także niezwykle atrakcyjnych i ciekawych. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą dodatkowo zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle interesująco zrobione i pozwalają przyszłemu weterynarzowi zrobienie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa umieścić w pewnym miejscu i nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i by odtworzyć ich elementy należny je powiększyć. Takim wzorem może być przykład głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Przedstawia on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Znakomicie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy kupować np jak przykład stopy konia. Są on w paru rodzajach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także znacznie wielkim zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż potrafimy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i dobre spółki, które są od lat na naszym rynku.